TÜPGAZ ÇEŞİTLERİ

 
 
ev tüpü
 
Milangaz, tüketicinin ihtiyacına yönelik olarak siboplu tombul ev tüpü ve vanalı uzun ev tüpü olmak üzere iki çeşit sunmaktadır. Genellikle evlerde tercih edilen bu tüpler aynı zamanda iş yerlerinde de kullanılabilmektedir. Çapı 36 cm olan tüp siboplu, çapı 30 cm olan tüp vanalıdır. Siboplu ya da vanalı farkı olmaksızın tüplerin içerisinde 12 kg LPG olup, tüm tüpler shrink ve çıt çıt kapaklıdır.
 
 
 
piknik tüpü
 
Küçük tüp olarak da bilinen bu tüpler, kullanım alanlarına göre dar ve geniş çemberli olmak üzere iki çeşit sunulmaktadır. Taşınması ve kullanım kolaylığı açısından pikniklerde, açık hava aktivitelerinde tercih edilmektedir. Dış mekânlarda aydınlatma, ısınma ve ısıtma olarak kullanılabilirken, evlerin balkon gibi açık hava alanlarında yemek kokusunu dışarda tutmak amacıyla da kullanılabilmektedir. Dar çemberli tüpün üst çember çapı 17 cm, geniş çemberli tüpün üst çember çapı 22,4 cm’dir. Tüpler 2 kg LPG içermektedir. Küçük tüplerde güvenlik valfi bulunmadığından kapalı mekânlarda bulundurulması ve tüpün fazla ısıya maruz bırakılmaması gerekmektedir
 
 
 
ticari tüp
 
 
LPG kullanımının daha yoğun olduğu iş yerlerinde; otel, lokanta, fırın, hastane, işyerleri, okul vb. sosyal yaşam alanlarında su ısıtma, yemek pişirme, ısınma vb. amaçlarla kullanılmaktadır. Tüpler 36 cm çapa sahip ve 24 kg LPG ile doludur. Tüm tüpler shrink kapaklıdır.
 
 
 
 
vanalı uzun tüp
 
Çapı 36 cm olan tüp siboplu, çapı 30 cm olan tüp vanalıdır. Siboplu ya da vanalı farkı olmaksızın tüplerin içerisinde 12 kg LPG olup, tüm tüpler shrink ve çıt çıt kapaklıdır.
 
 
 
sanayi tüpü
 
Tüketicinin ihtiyacına göre miks (karışık) ve propan olmak üzere iki çeşit sunulan bu tüpler, küçük tüplere göre daha uzun süre enerji sağlaması, lojistik ve stoklama kolaylığı sayesinde enerji kullanımının yoğun olduğu iş yerleri tarafından tercih edilmektedir. Miks (karışık),bütan ve propan karışımından oluşmaktadır. Tüplerin içerisinde 45 kg LPG olup, tüm tüpler shrink kapaklıdır.